blog

Velký průvodce planetary health diet

JAK POMŮŽE PLANETĚ A MĚLI BYCHOM SE JÍ ŘÍDIT?

V roce 2017 se počet lidí na Zemi odhadoval na 7,5 miliardy, v roce 2050 nás podle vědců bude 10 miliard. To je prakticky nepředstavitelné množství lidí, z nichž má velká část vysoké nároky. Uživit je ale má jediná planeta. Aby to zvládla, měla by jí pomoci planetary diet. O co jde a je vůbec možné ji následovat?

Pokračovat ve čtení

Genetika, psychika i dětství. Co vše má vliv na tvou postavu?

ROZHOVOR S HELENOU TAKAČOVOU ŠNAJDROVOU

Jaké chyby dělají Češi ve výživě? Dá se bojovat s genetickými předpoklady? A jak moc souvisí psychika a hubnutí? O tom jsme si povídali s výživovou poradkyní Helenou Takačovou Šnajdrovou. Přečti si rozhovor na téma zdravý životní styl a správná výživa.

Pokračovat ve čtení

Sportem ke štíhlé postavě? Samozřejmě!

PORADÍME, JAK SE VYZNAT VE SPORTECH A KTERÝ JE TEN PRAVÝ

Štíhlá postava a dobrá kondice se skládá jen ze dvou ingrediencí: vyvážené stravy a dostatku pohybu. To ti řekne expert na výživu i instagramerka s velikostí XS, kterou možná sleduješ. Ale jaký pohyb je ten vhodný… to už se jen tak někde nedočteš. Jak se v těch an/aerobních flexi kondi kardio sportech vyznat? Přinášíme ti přehled, kde ti vysvětlíme, jak spalování při pohybu vlastně funguje a které sporty si vybrat pro hubnutí.

Pokračovat ve čtení

Neuvěříš, co lidé dělají pro štíhlou postavu!

ZNÁME NEJŠÍLENĚJŠÍ DIETY, ZN. DOMA JE URČITĚ NEZKOUŠEJ!

S novým rokem přichází nová předsevzetí – a jejich předmětem jsou často nově nabraná kila z Vánoc. Cukroví, chlebíčkům, bramborovému salátu a nějakému tomu pití se jednoduše nedalo odolat… jenže teď jsou ti všechny kalhoty těsné a váha ukazuje o něco vyšší číslo. Lákavým způsobem, jak kila rychle shodit, jsou diety. Jenže ty ti většinou k dlouhodobě štíhlejší postavě a lepší fyzičce nepomohou a některé mohou být i životu nebezpečné. Podívej se s námi na ty nejhorší.

Pokračovat ve čtení

Jak překonat překážky v cestě za vysněnou postavou?

PORADÍME TI, JAK TRVALE ZHUBNOUT

A je to tady – ta obávaná chvíle, kdy po všech vánočních dobrotách, intenzivním gaučingu a oslavách příchodu nového roku stoupneš na váhu. Případně tě potká nepříjemné zjištění, že se tvoje kondice kamsi vypařila. Tyhle nepříjemné pocity známe moc dobře stejně jako předsevzetí typu „shodím ta nadbytečná kila“ nebo „začnu konečně něco dělat“. Jak ale na to, aby ti to letos opravdu vydrželo a hlavně se objevily kýžené výsledky? Dali jsme hlavy (a zkušenosti) dohromady a máme pro tebe tipy, které opravdu fungují.

Pokračovat ve čtení

Ze zákulisí SHAKE-IT: Jak jsme měnili receptury?

Už když jsme projekt SHAKE-IT zakládali, slíbili jsme si, že uděláme maximum pro to, aby drink našim zákazníkům chutnal. To ale znamenalo naše receptury i příchutě průběžně měnit a vylepšovat. Co se tedy za dobu existence našich zdravých cereálních drinků změnilo?

Pokračovat ve čtení

Výživový průvodce pro neodborníky #2

Jak (ne)počítat kalorie a kouzlo bazálu

Už víš, které tři hlavní složky tvoří tvoji stravu a proč jsou důležité. Pokud se chceš snadno orientovat ve zdravé výživě jako celku a zároveň se z toho všeho nezbláznit, je důležité porozumět ještě třem dalším konceptům:

Pokračovat ve čtení

Výživový průvodce pro neodborníky #1

aneb Odhalili jsme, z čeho se skládá tvůj jídelníček!

Že správná výživa a zdravý životní styl jsou receptem na dlouhověkost už asi víš. Víš ale i o tom, že můžeš jíst prakticky všechny druhy jídla? Abychom ti usnadnili orientaci ve výživových trendech, zaručených dietách a údajně škodlivých potravinách, sepsali jsme sérii článků, které tě výživou provedou. Tak, že se v ní zaručeně vyznáš, i pokud se s biologií nekamarádíš.

Pokračovat ve čtení