Shake-it Pop Art

Proč pop art?

TENTO UMĚLECKÝ STYL JE DALŠÍ Z VĚCÍ, KTERÁ NÁS DVA BRÁCHY SPOJUJE. POP ART UKAZUJE, ŽE V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA, STEJNĚ JAKO JSOU JEDNODUCHÉ NAŠE RECEPTURY. POP ART JE DYNAMICKÝ, JAKO SAMOTNÝ KONCEPT SHAKE-IT. POP ART JASNĚ VYSTIHUJE KRÉDO SHAKE-IT: CHCEME JASNĚ ŘÍCT, ŽE PŘEDSTAVUJEME PRODUKTY PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST, ALE CHCEME VĚCI DĚLAT JINAK, S ELÁNEM A DYNAMIKOU, SNAŽÍME SE VYSTOUPIT Z ŘADY A BÝT VIDĚT. GRAFICKÉ ZPRACOVÁNÍ BYLO INSPIROVÁNO PŘEDEVŠÍM ROYEM LICHTENSTEINEM A CELÝ KONCEPT SHAKE-IT BYL ZPRACOVÁN NAŠIM KAMARÁDEM VOJTOU BATKEM, ČÍMŽ BYCHOM MU CHTĚLI ZÁROVEŇ VZDÁT OBROVSKÉ DÍKY.

Shake-it Mrazem Sušené Ovoce

Mrazem sušené ovoce

Nedílnou součástí drinků shake-it je ovoce. Není to však ledajaké ovoce. Většinou si pod sušeným ovocem představíme něco jako křížaly nebo cukrem proslazované ovoce. Abychom docílili maximálního zachování živin, chuti a vitamínů používáme ovoce sušené mrazem neboli metodou lyofilizace.

Kde se lyofilizace vzala?

První doložené náznaky konzervace potravin za nízkého tlaku a mrazu můžeme pozorovat již u jihoamerických Inků. Díky nízkému tlaku vysoko v horách a nočním teplotám pod bodem mrazu plodiny vysychaly pomalu, déle vydržely a byly lehčí pro přepravu. Na sklonku 50. let 20. století využívala výhody lyofilizace i americká NASA během projektu Mercury.

Jak se suší mrazem v 21. století?

Ovoce se nejdříve zmrazí na -20 až -50°C. Poté se sníží tlak vzduchu na několik stovek Pa a zmrzlá voda v ovoci obsažená pomalu sublimuje (přechází ze skupenství pevného rovnou do plynného). Takové sušení trvá několik hodin až několik dní. Někdy se ještě přistoupí k druhé fází, kdy se teplota zvýší až na 0°C a tlak sníží až na zlomky Pa.

Proč sušit právě mrazem?

V ovoci sušeném mrazem zůstane pouze 1-4% vody. Co naopak při této metodě v ovoci zůstane jsou vitamíny a minerály, které by byly zničeny teplem při klasickém sušení. Ovoce má svou přirozenou barvu i tvar a zůstává krásně křehké (my ovoce ještě dále drtíme na jemný prášek). V neposlední řadě si ovoce zachová výraznou, ale 100% přírodní chuť a aroma. Proto v drinku shake-it nenajdete žádná přírodní, natož umělá aromata a barviva, ale jen ovoce!

Ovesné vločky

Oves

Ovesné vločky jsou cennou složkou zdravé výživy. Oves obsahuje nejvíc bílkovin ze všech obilnin, a to ve velmi kvalitní, snadno vstřebatelné formě. Bezlepkový oves, který v našich recepturách používáme je nejčistší forma ovsa, nekontaminovaná jinými obilninami obsahujícími lepek.

Oves obsahuje přibližně dvakrát více tuků než pšenice, více proteinů a sacharidů. Je velmi bohatý na fosfor, železo (více než maso) a vitamin B1. Nejvíce zastoupenou živinou v ovsu jsou sacharidy, které se díky struktuře zrna lehce asimilují a pomalu vstřebávají. Z toho důvodu oves dokáže tělu poskytnout zásobu energie na několik hodin. V ovsu se nachází v malém množství i fruktóza. Její předností je, že k vniknutí do buněk nepotřebuje inzulin. To je důvod, proč se oves doporučuje zejména diabetikům. Oves obsahuje rozpustnou vlákninu, což je druh sacharidů s rosolovitou konzistencí a schopností zadržovat vodu, která mastí a změkčuje trávicí trakt. Její hlavní složkou je betaglukan, rozpustný derivát celulózy. Má mírný projímavý účinek, ale především snižuje hladinu cholesterolu, a to tím způsobem, že vstřebává a odstraňuje ze střev žlučové kyseliny, které spolupracují na produkci cholesterolu v těle.

Chia semínka

Chia semínka

Chia, přezdívaná poklad Aztéckých běžců. Tato lehce stravitelná semínka dobře absorbují vodu a tím dlouhodobě hydratují tělo, zpomalují trávení cukrů a mají vysoký obsah omega-3 mastných kyselin. V jídelníčku, nejen sportovců, mají své nenahraditelné místo.

Šalvěj hispánská je bylina z čeledi hluchavkovitých, pocházející z horských oblastí střední Ameriky, plodící jedlá semínka, zvaná chia.

Historie semínek chia sahá až ke starým Mayům, Inkům a Aztékům z Jižní Ameriky. Slovo Chia je mayským výrazem pro sílu. V drsných podmínkách hor jim poskytovala chia vytrvalost a ochranu před dehydratací, fyzickým i psychickým vyčerpáním.  Pro své unikátní vlastnosti sloužila také jako součást náboženských rituálů nebo jako měna.

Jedem gram chia semínek obsahuje 0,3 gramu tuku ve formě omega-3 mastných kyselin, 0,4 gramu vlákniny (jak rozpustnou, tak nerozpustnou) a 0,14 gramu bílkovin. Jsou také zdrojem hořčíku, vápníku, sodíku, fosforu, železa, zinku a manganu. Vitamíny A, B1, B2, B3, B9, B12 jsou důležité pro správný vývoj těla, metabolismus, kardiovaskulární a nervovou činnost. V neposlední řadě mají unikátní vlastnost absorbovat tekutiny, které se poté postupně uvolňují a hydratují tělo. Tuto vlastnost ocení nejen sportovci.

Rýžový protein

Rýžový protein

Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem lidského těla. Rýžový protein získávaný z hnědé rýže je velmi kvalitní zdroj bílkovin. Rýžové proteiny jsou hypoalergenní, nedráždí žaludek a jsou snadno stravitelné. Jsou skvělou rostlinnou alternativou k syrovátkovým proteinům a tedy vegetariánským zdrojem bílkovin. Obsahují v přirozené formě aminokyseliny, vitamíny skupin B a E, sacharidy a vlákninu.

Rýžový protein obsahuje BCAA aminokyseliny (valin, leucin a izoleucin) – tyto aminokyseliny jsou metabolizovány přímo ve svalech a díky tomu jsou vhodné k správné stavbě a regeneraci svalové tkáně. Rýžový protein reguluje hladinu cukru v krvi a je vhodný pro alergiky.

S drincích shake-it používáme rýžový protein z hnědé rýže v BIO kvalitě s obsahem min. 82% bílkovin.

Kokosový cukr

Kokosový cukr

Cukr je sladidlo, které existuje v mnoha podobách a doprovází lidstvo do nepaměti. Na tom, jaký cukr použijeme v drinku shake-it jsme si dali opravdu záležet. Jelikož, stejně jako u ostatních surovin, je pro nás kvalita a zdravotní prospěšnost na prvním místě, zvolili jsme cukr kokosový.

Kokosový cukr je tradičním sladidlem v celé jihovýchodní Asii již po tisíce let. Je získáván ručním sběrem nektaru kokosových palem a následně sušen v místních vesnicích. Je považován za sladidlo nejméně zatěžující životní prostředí a je tedy ideální pro rozvoj ekonomik třetího světa.

Mimo jeho šetrnost k životnímu prostředí má kokosový cukr mnoho zdravotních výhod oproti jiným sladidlům. Jeho glykemický index je 35, což jej řadí mezi sladidla s velmi nízkou reakcí inzulinu. Tělo dovede lépe získat a využít glukózu v cukru obsaženou a nezatěžuje organismus velkými výkyvy hladiny glykémie. Je vhodný nejen pro ty, kteří jsou postiženi mírným diabetem, ale také jako podpora redukční diety. Mimo příznivý glykemický index obsahuje mnoho vitamínů (zejména pak skupiny B), minerálů (hořčík, draslík, zinek a železo), antioxidantů a 14 aminokyselin.

V neposlední řadě, je kokosový cukr také velmi lahodný a dodává drinku shake-it jemně karamelovou chuť.

Jitrocel indický

Jitrocel indický

Jitrocel indický se nazývá „kartáč střev“, váže na sebe toxické látky a zabraňuje vstřebávání tuků ve střevech. Pomáhá proti vzniku hemoroidů, vychlípenin v tlustém střevě a působí proti rakovině střev.

Jitrocel indický je jednoletá rostlina dorůstající do výšky 15cm. Jitrocel obsahuje Psyllium, což je rozpustná vláknina nacházející se v osení. Tato vláknina má unikátní vlastnosti vstřebávání vody, díky němuž dokáže hydratovat tělo a pozitivní účinky na správnou funkci peristaltiky střev. Chrání sliznice žaludku a střev.

Stévie Sladká

Stevie Sladká

Stévie Sladká je rostlina, původem z Jižní Ameriky, kde je používaná již po dlouhá staletí. Na rozdíl od cukru je však nekalorická. Tato rostlina je ceněná pro své léčivé účinky a vysokou sladivost.

Stevia rebaudiana je bíle kvetoucí světlomilná tropická rostlina z čeledi hvězdnicovité, vysoká 50-100cm. Původem pochází z tropických až subtropických oblastí Jižní a Střední Ameriky. Je známo na 150 druhů rodu Stevia. Jako první její vlastnosti objevili kmeny Guaraní v Paraguayi a Brazílii, které ji používali pro slazení maté i pro své léčivé účinky.

Existuje mnoho podob zpracování a použití téhle zajímavé rostlinky. Při vývoji Shake-it jsme se snažili docílili vyváženého nutričního složení s nízkým obsahem cukru, ale při zachování vynikající chuti. Proto jsme vedle velmi zdravého kokosového cukru a cukru vyskytujícím se přirozeně v použitém ovoci, použili špetku stévie. Používám jen to nejčistší 100% přírodní sladidlo získané šetrnou extrakcí z listů stévie. Díky kombinaci různých druhů cukrů a nízkému množství stévie nedochází k matení těla pocity dodání cukru za jeho skutečné absence. Doslazováno bylo skutečně s velkou opatrností, což lze poznat i na tom, že Shake-it nemá žádný chuťový dozvuk po tomto sladidlu.

V současné době se hovoří i o negativních účincích přípravků na bázi rostliny stévie, jedná se však spíše o boj a lobby potravinových producentů. Žádné odborné testy nepotvrdily zdravotní rizika spojené s užíváním této látky. Sladidla z rostliny stévie byla v USA zařazena do kategorie „GRAS“ (generally recognized as safe) státní agentury FDA, což je jedna z nejuznávanější autorit bezpečnosti potravin na světě.

Jahody

Jahody

Jahody, jedno z našich nejoblíbenějších druhů ovoce. Přes svoji výraznou chuť i vůni neobsahují příliš mnoho cukru. Zato vitamíny, minerály a dalšími blahodárnými látkami jsou doslova nabité.

Jahody jsou obecně známy již od dob starověkého Říma, archeologické nálezy však ukazují, že byly konzumovány již v době kamenné. Pro širokou konzumaci se ale začaly používat až v pozdním středověku, kdy byly pěstovány převážně mnichy.

Jahody jsou bohatým zdrojem vitamínu C, obsahují vitamín B a provitamin A. Z minerálních látek pak obsahují draslík, fosfor, vápník a železo.

Jahody mají také široké léčivé účinky. Pomáhají při chudokrevnosti, cukrovce, překyselení žaludku, revmatismu, dně, proti žlučovým, ledvinovým a močovým kaménkům. Jsou dobré na posílení srdce a nervů, mohou mít rovněž pozitivní účinky na tvorbu testosteronu a podporovat krevní oběh v pohlavních orgánech, protože ve větší míře obsahují antioxidanty. Jahody přinášejí lidskému tělu dobře stravitelnou vlákninu a důležitý draslík. Pročišťují žaludeční trakt, působí povzbudivě na trávení. Jahody jsou díky vysokému obsah vitaminu C účinné také při nachlazení.

Borůvka

Borůvky

Borůvka – zdravá bomba z českých lesů. Je učiněnou královnou antioxidantů, řadí se mezi ovoce s nejvyšší obsahem karotenu, antokyanu a pterostiblenu. Je doslova nabitá vitamíny a minerály. Má široké léčebné, ale i preventivní účinky.

Divoká borůvka je plodem léčivé rostliny Brusnice Borůvky, která tvoří husté kobercové porosty. Borůvka o temně modrý drobný plod, s výraznou chutí a vůní.

Díky vysokému obsahu antioxidantů chrání naše tělo před volnými radikály, viry a bakteriemi. Jsou vynikající prevencí proti infekcím a zlepšují imunitu organismu. Snižují hladinu cholesterolu v krvi a přispívají k regeneraci sliznic. Mají blahodárný účinek na ledviny a močové cesty, které čistí a pomáhají léčit případné infekce. Zbavují tělo nečistot a zlepšují funkci lymfatického systému. Pomáhají při snižování tělesné hmotnosti. Borůvka podporuje tvorbu dopaminu, díky kterému je také vhodným doplňkem při odvykacích kůrách kuřáků

Plody obsahují třísloviny, antioxidanty, bioflavonoidy, karotenoidy, provitamín A, resveratrol, vitamín C, vitamíny skupiny B, ovocné cukry, malé množství tuků, mikro- a makroprvky (hořčík, draslík, mangan, železo, měď, zinek, chrom).

Kokos

Kokos

Kdo by neznal kokos, voňavý klenot z tropů. Kokos není jen aromatická pochoutka, ale také obrovská zásobárna vitamínů, minerálů, vlákniny a zdravých tuků.

Kokosový ořech je plodem kokosové palmy, která roste v tropickém podnebném pásmu, dorůstající výšky 25 – 35 metrů.

Kokos je bohatým zdrojem vitamínů, zejména –  B1, B2, B6 a E. Z minerálních látek obsahuje železo, fosfor, hořčík, vápník, draslík a sodík. Dužina kokosového plodu obsahuje velké množství zdravých tuků, které pomáhají snižovat špatný cholesterol.

Kokosová mouka, kterou používáme v drinku shake-it choco coco je v podstatě umletá dužina kokosu (nepražená, neslazená – pouze surový kokos). Tím, že je bezlepková nezatěžuje tenké střevo se vstřebáním. Kromě bezlepkového složení je také bohatá na vlákninu. Je lehce stravitelná, dodává žaludku pocit nasycení a eliminuje chutě na sladké. Je také vhodná při zdravé redukci hmotnosti.

Jablko

Jablka

Jablka, kulaté lékárny nebo elixír mládí? Tohle jsou dvě z mnoha pradávných pojmenování tohoto úžasného ovoce. Je to ovoce, které běžně roste v našich podmínkách a v záplavě exotického ovoce již dnes nedostává tolik prostoru. A to neprávem!

Jablko doprovází člověka od počátku historie. Dokonce prvotní hřích lidského pokolení, utržení plodu ze stromu poznání, bývá tradičně spojován s jablkem.

Jablka s ovesnou kaší byla zdravá pochoutka již našich babiček, což bylo inspirací pro vznik shake-it apple pie. Jablka mají schopnost regulovat chod mnohých tělesných orgánů, posilují imunitní systém, krevní oběh, cévy, a stabilizují hladinu cukru v krvi. Asi jednu třetinu tohoto ovoce tvoří pektin, který v žaludku bobtná a váže na sebe přebytečné tekutiny a toxické látky a odvádí je z těla ven. Zejména na sebe váže tuky a cholesterol. Je tedy skvělým pomocníkem při detoxikaci organismu.

Obsahují vitamín A, C, E a látky pro tělo nezbytné (železo, měď, zinek, křemík, vápník, hořčík a draslík). Draslík pomáhá udržovat správnou hladinu vody v těle, působí na správnou funkčnost ledvin a svalů.

Skořice

Skořice

Skořice není jen úžasné aromatické koření, ale také rostlina s širokými léčebnými účinky. Skořice je od pradávna používaná v čínské, ájurvédské a řecké medicíně při léčbě i prevenci zejména trávicího traktu.

První zmínky o skořicovníku pochází již z Číny 4000 let před n. l. Jako léčivo i aromatickou přísadu ji používali staří Egypťané, ve starověkém Řecku jí přisuzovali velký význam pro své léčebné účinky.

Skořice se získává ze stromu zvaného skořicovník, jedná se v podstatě o jeho kůru. První úroda se obvykle sklízí ve 2-3 letech stáří rostliny. Pěstuje se na ostrově Cejlon, v Thajsku, Číně nebo Indonésii.

Skořice zlepšuje trávení, jelikož štěpí tuky a zlepšuje metabolismus cukrů. Podporuje chuť k jídlu a snižuje cholesterol. Má dezinfekční a antibiotické účinky, ničí bakterie. Pomáhá odstraňovat bolesti svalů a kloubů, snižuje projevy revmatismu.

Maliny

Maliny

Maliny – kdo by nemiloval jejich výraznou chuť a vůní. Maliny však nejsou jen zážitkem pro naše chuťové pohárky, ale také důležitým zdrojem živin pro naše tělo.

Plody maliníku jsou především významným zdrojem vitamínu C, který posiluje naši obranyschopnost. Dále obsahují vitamíny skupiny A, B, draslík, vápník fosfor a železo. Jsou zdrojem antioxidantů – látek které chrání tělo před volnými radikály. Konkrétně obsahuji kyselinu ellagovou, spadající do kategorie fytonutrientů. Kyselina allegová pomáhá zpevňovat buněčnou strukturu, přispívá k tvorbě kolagenu a ochraně buněčných membrán a správné funkci kardiovaskulárního systému

Ostružiny

Ostružiny

Ostružiny – temný zázrak z našich lesů. Černé plody ostružiníku mají výbornou chuť a léčivou sílu. Ostružiny jsou skvělým zdrojem vitaminu C, látky nezbytné pro naše zdraví, silnou imunitu a detoxikaci organismu. Dále jsou velmi bohaté na karoteny, silné antioxidanty, které nás zbavují volných radikálů, regenerují sliznice a dodávají zdravou barvu naší pleti. V tomto ovoci najdeme také mnohé z vitaminů skupiny B, z minerálů pak např. mnoho fosforu, dále draslík, železo, hořčík a vápník. Léčivý účinek ostružin je výrazně posílen vysokým obsahem bioflavonoidů – látek, které chrání před oxidací.

Kakao

Raw kakao

Kakao se vyrábí z kakaových bobů, plodů kakaovníku, latinsky Theobroma, což v překladu znamená „pokrm bohů“. Kakao znali a používali již pradávní Olmékové (1200 let př.n.l.) na území dnešního Mexika. Kakao, zejména ve formě nápoje provázelo také indiánské civilizace starých Mayů a Aztéků. Tomuto horkému nápoji přisuzovali léčivé i afrodisiakální účinky. Samotné kakaové boby sloužily jako univerzální platidlo a při náboženských rituálech byly obětovány bohům. Kryštof Kolumbus byl první Evropan, který se v roce 1502 s kakaem setkal. Jeho chuť ho však příliš neoslovila. Byl to až Hernando Cortéz, dobyvatel Mexika, který si jako první uvědomil ekonomickou hodnotu kakaa.

Z moudrosti starých indiánských civilizací jsme si vzali ponaučení, a proto jsme kakao nemohli opomenout při sestavování příchutí drinku shake-it. Používáme jen to nejkvalitnější Ekvádorské kakao z kakaových bobů odrůdy Arriba Nacional, zásadně v jeho nepražené podobě. Kakao je v RAW kvalitě, jelikož při zpracování bobů teplota nepřesahuje 42°C. Klasickou metodou, tedy pražením, bychom se ochudili o nesmírné množství zdraví prospěšných látek v bobech obsažených.

Raw kakao obsahuje až 300 identifikovatelných látek, což z něj činí jednu z nejkomplexnějších potravin. Obsahuje významný podíl antioxidantů (až 3x více než zelený čaj), minerálů, zdraví prospěšných jednoduchých nenasycených tuků. Konzumace nepraženého kakaa zlepšuje imunitu, přirozeně vyrovnává hladinu hormonů a zpomaluje projevy stárnutí. Kakao má na lidský organismus stimulující a povzbuzující účinky spojované s pocity štěstí, uvolněním a láskou.

Černý rybíz

černý rybíz

Černý rybíz – kdy by jej neznal. Tento nenáročný keř se skrývá na nejedné zahradě. Jeho temně černé plody jsou doslova zásobárnou vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Bobule černého rybízu obsahují vitamín C, vitamíny skupiny B a provitamín A. Důležitý je také obsažený rutin (vitamin P), který má velký význam pro zdraví našeho cévního systému. Z vitaminů skupiny B v rybízu najdeme nejvíce niacinu (B3) a kyseliny pantothenové (B5), vitaminů prospěšných našim nervům, vlasům a kůži.

Plody rybízu jsou též bohaté na karoteny, významné antioxidanty, které se v těle přetvářejí na vitamin A, ochránce našeho zraku a sliznic a stimulátoru imunity. Najdeme v něm i mnoho stopových prvků, obsahuje hodně vápníku a železa, dále hořčík, draslík a mangan. Obsahuje i důležité nenasycené mastné kyseliny (v semenech), třísloviny a vysoký podíl pektinu. Vzájemná kombinace všech těchto zdraví prospěšných látek stojí za mnohými blahodárnými účinky rybízu na naši celkovou kondici.

Spirulina

Spirulina

Spirulina je tmavozelená vodní mikrořasa, neboli zdraví prospěšná sinice s vysokým obsahem chlorofylu. Z hlediska výživy je spirulina pro svou nutriční charakteristiku nejbohatším mikroorganizmem na zemi. Účinky spiruliny znali již staré národy Inků, Aztéků i Asiatů.

Se svým až 70% podílem proteinu se Spirulina řadí mezi potraviny s nejvyšší koncentrací proteinu. Obsahuje všechny známé vitaminy B, včetně vzácně se vyskytujícího vitaminu B12. Z minerálních látek obsahuje prvky železa, vápníku, zinku, draslíku a hořčíku. Ze stopových prvků pak selen, chrom, lithium a mangan.

Tato sinice je známá především pro své výjimečné schopnosti posílení imunitního systému, což je způsobeno vysokou koncentrací beta karotenů. Beta karoteny mají významné antioxidační účinky. Ve spirulině najdete cca 10x větší koncentraci beta karotenu než v mrkvi.