Chia semínka

Plodům šalvěje hispánské, chia semínkům, se někdy přezdívá také „poklad aztéckých běžců“ – a toto označení si rozhodně zaslouží! Jsou perfektně stravitelná a navíc schopná vstřebat ohromné množství vody, čímž zvětší svůj objem až na desetinásobek. Díky tomu tvému tělu poskytnou dlouhodobou hydrataci a zasytí tě nejen před sportovním výkonem.

Tisíce let před našich letopočtem propadly semínkům z horských oblastí Ameriky už civilizace Mayů, Inků a Aztéků. Těmto kmenům poskytla chia dostatek živin pro přežití v drsných horských podmínkách, tobě pomohou k vysněné postavě i lepší výdrži.

Mezi další účinky zázračných semínek, které jistě oceníš, patří zpomalení trávení cukrů a tím i menší tvorba tukových zásob. Obsahují vysokou dávku zdravých omega-3 mastných kyselin, vlákniny a také spoustu bílkovin.

V drobných semínkách najdeš i vitamíny A, B, C a E, které jsou klíčové pro tvůj metabolismus i nervovou soustavu. Tvému tělu poskytnou rovněž cenné minerály, jako je hořčík, vápník, sodík, železo, zinek nebo mangan.

Vzhledem k tomu, kolika živinami jsou nabité, tě asi nepřekvapí, že fungují jako výborná prevence chorob, zabraňují stárnutí pleti, prospívají kvalitě kostí, zubů a vlasů. V neposlední řadě mají pozitivní vliv na paměť a koncentraci a působí protizánětlivě.

Zázrak přírody přidáváme do všech našich nápojů v řadě Balance a Protein. Ochutnej je v setu, který si sestavíš přímo na míru, nebo si pořiď samotná chia semínka.