Dýňový protein

Dýňový protein? A proč ne? V každém kelímku našeho BIO dýňového proteinu najdeš až 60 % rostlinných bílkovin, vysoký podíl vlákniny, poměrně málo sacharidů a dokonce i vitamíny a minerály. Samotný protein se získává lisováním semínek za studena, díky čemuž se z nich vyextrahuje olej. Výsledný produkt se pak semele na jemný prášek sytě zelené barvy, který je skvělou přísadou do smoothie i pečení. Ocení ho vegetariáni, vegani i celiaci.

Proč bychom vůbec měli dýňová semínka zobat? Tento malý a často opomíjený zázrak obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek. Kromě zmiňovaného vysokého obsahu bílkovin to jsou nenasycené mastné kyseliny omega-3 a -9, které chrání tvé tělo před zvýšeným cholesterolem a tedy i řadou srdečních a krevních onemocnění. Z minerálů obsahují tato semínka fosfor, mangan, železo, měď a hořčík. Vysoký podíl zinku předejde osteoporóze, tedy řídnutí kostí. Aminokyselina L-tryptofan nejenže zlepší tvůj spánek, ale díky vlivu na vyplavování serotoninu do mozku příznivě ovlivní tvou náladu a zmírní deprese. Dýně nezaostává ani co se vitamínů týče najdeš v ní vitamín A, B, E a K.

Dýňový protein výrazně zrychluje metabolismus, je tedy skvělým pomocníkem při hubnutí i snadném udržování fit postavy. Kromě toho se ti postará i o kvalitní vlasy, nehty a pokožku, působí blahodárně proti akné, pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu a ochrání tě před velkým množstvím kardiovaskulárních, nádorových i kloubních onemocnění.

Přesvědč se o jeho pozitivních účincích na vlastní chuťové buňky a přidej si ho do kaše, smoothie nebo jogurtu. Výborný je také při pečení a v teplých i studených polévkách.