Jahody

Lahodná chuť, výrazná vůně, přírodní afrodiziakum z našich zahrádek… jahodám málokdo odolá! My své chuťové buňky neudrželi na uzdě a při vývoji produktů SHAKE-IT jsme po sladkých plodech jahodníku bez dlouhého váhání sáhli. A to nejen vlivem jejich chuti, ale i díky blahodárným účinkům na naše zdraví.

Najdeš v nich velké množství vitamínu C, bioflavonoidů a antokyaninů. Díky nim mají jahody silný antioxidační účinek a neutralizují oxidující volné radikály. Jsou skvělou prevencí arteriosklerózy (ukládání cholesterolu ve stěnách artérií, jejich následné ztvrdnutí a zužování). Napomáhá i nízký obsah tuků a sodíku a vysoký obsah draslíku a dalších minerálů, které snižují riziko vzniku hypertenze (vysokého krevního tlaku).

Žádné tuzemské ovoce není tak bohaté na stopový prvek mangan jako právě jahody. Mangan je důležitý pro tvorbu krve, růst a sílu kostí, vyživuje nervový systém a mozek, povzbuzuje správnou činnost štítné žlázy a navíc zásobuje vlasy a kůži barevnými pigmenty.

Jahody obsahují vlákninu a třísloviny, které působí antibakteriálně a protizánětlivě. Vážou na sebe těžké kovy ve střevech a pomůžou ti při potížích s trávením i vylučováním. Využiješ je při překyselení žaludku, onemocnění jater (chronická hepatitida a cirhóza) i proti žlučovým, ledvinovým či močovým kamenům, jako prevenci onemocnění močových cest, při dně, revmatickém onemocnění i nachlazení. Pro velký obsah železa a dalších minerálů je uvítají lidé trpící anémií (chudokrevností).

Snažíš se shodit nadbytečné kilogramy? Sladké plody jahodníku ti s tím pomůžou. Věř tomu nebo ne, ale obsahují minimum cukru, a naopak velké množství vody (90 %). Hrdě se řadí mezi ovoce s nejnižším obsahem kalorií (30 kcal/100 g). Jsou tedy vhodné při dietě a ženy jistě ocení hydrataci pleti.

Ne nadarmo se jahody konzumují i při intimních hrátkách. Fungují jako přírodní afrodiziakum a posilňují sexuální apetit. Což potěší zákonitě ženy i muže ?

Dopřej si sladkou a voňavou lahůdku v příchuti Red berries, nadchne nejen tvé chuťové buňky.