Maliny

Maliny si pro jejich lahodnou šťavnatou chuť a léčivé účinky oblíbili již naši předkové. Jsou zdrojem důležitých živin, vitamínů, minerálů a antioxidantů. I my si je pro jejich chuť a výborné vlastnosti zamilovali, a při vývoji produktů SHAKE-IT jsme jim zkrátka neodolali.

Plody maliníku posílí tvou imunitu díky velkému obsahu vitamínu C. Dále v nich najdeš vitamin E, B1, B3, B12 a provitamin A, který ochrání tvůj zrak proti šerosleposti a zákalu. Minerální látky fosfor a železo pomáhají při krvetvorbě, správné funkci srdce a celé nervové soustavy. Vápník je skvělý pro silné kosti a zdravé zuby. Z dalších minerálních látek nesmí chybět hořčík, zinek, měď, fosfor a draslík.

Maliny zlepšují trávení, podporují chuť k jídlu a pomáhají na překyselení organismu. Přispívají ke zlepšení peristaltiky střev, která tříslovina následně pročišťuje. Jsou bohaté na antioxidanty, které na sebe vážou volné radikály, a tím chrání tělo před rakovinou.

Při horečnatých virových onemocněních podpoří vylučování škodlivých látek pocením a sníží tak horečku. Stejně dobře poslouží v boji proti zánětům a revmatu. Pomáhají při vysokém krevním tlaku a udržují správnou funkci kardiovaskulárního systému. Výborně pomohou při léčbě chudokrevnosti.

Jejich konzumace se doporučuje při cukrovce, jelikož snižují hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Maliny jsou vhodné při jakékoli dietě a napomáhají hubnutí.

Ženám pomůžou při poruchách menstruačního cyklu, bolestivé menstruaci nebo inkontinenci. Pánům se bude líbit jejich schopnost zvýšit hladinu testosteronu, proto skvěle poslouží u poruchy erekce, při impotenci a mužské neplodnosti.

Sladké plody maliníku najdeš v příchuti Red berries, která je ideální nejen pro mlsné jazýčky.