Maracuja

Kristovo ovoce: sladkokyselá příchuť exotiky skrytá v plodech popínavé mučenky. Maracuja původně pochází z Jižní Ameriky, a kromě báječné osvěžující chuti ti nabízí i spoustu pozitivních účinků na zdraví.

Pokud trpíš chudokrevností (anémií), neměla by chybět ve tvém jídelníčku. Pyšní se snad největším obsahem železa ze všech známých druhů ovoce. Navíc se tento minerál v kombinaci s vitaminem C výborně vstřebává. Z dalších minerálů ti jistě bodne i hořčík, vápník, fosfor a draslík. Mučenka obsahuje také provitamin A, vitamin B2, B6, niacin, kyselinu listovou a vitamin E.

Maracuja je bohatá na rozpustnou vlákninu (pektin), kterou ocení tvůj trávicí systém. Plody mučenky mají také laxativní účinek a chrání výstelku střev, zlepšují pravidelné vyprazdňování. Pomůžou i detoxikaci tvého organismu.

Pro sedativní účinky můžeš maracuju využít i při našponovaných nervech. Zklidňuje celý nervový systém, a proto se využívá k léčbě nervově labilních jedinců.

Ptáš se, proč právě Kristovo ovoce? Květy mučenky svým vzhledem a složitostí připomínaly misionářům trnovou korunu a tři blizny zase hřeby v rukou a nohou Ježíše. Z tohoto důvodu ji považovali za symbol ukřižování Krista.

Vychutnej si exotiku z Jižní Ameriky v našem proteinu banana-maracuja a zklidni své pocuchané nervy i trávení.