Ostružiny

Ostružiny znáš jako šťavnaté plody s výbornou chutí a léčivou silou z přírody. Možná ale nevíš, že ti dodají velké množství vitamínů, minerálů, antioxidantů a vlákniny. Posílí obranyschopnost i nervy, detoxikují organismus a pomůžou ti i s hubnutím.

Posílí a podpoří tvoji imunitu a celkovou kondici díky vysokému obsahu vitaminu C. Jsou bohaté na vitamin E, K, vitaminy skupiny B (zejména kyselinu listovou) a minerální látky fosfor, železo, hořčík, draslík a vápník. Ty navíc pozitivně působí na krásnější vzhled tvé pleti, vlasů i nehtů.

Ve sladkokyselých plodech ostružiníku najdeš bioflavonoidy, které jim dodávají typickou fialovo-černou barvu a hlavně jejich léčebnou sílu. Dále karoteny, silné antioxidanty, jež zbavují tělo volných radikálů a pomáhají preventivně bojovat proti rakovině, zejména proti rakovině prsu a děložního čípku. Ostružiny dokáží zmírnit i vedlejší účinky chemoterapie a ozařování.

Plody ostružiníku obsahují hodně vlákniny, a naopak málo kalorií. Regulují tedy hladinu cukru a cholesterolu v krvi a napomáhají úbytku tukových polštářků. Upravují trávení a jsou vhodné při průjmu. Taky zlepšují stav cévního systému.

Pokud tě v podzimních plískanicích trápí nachlazení nebo vysoké teploty, podpoř léčbu konzumací ostružin. Dokáží snížit teplotu, jelikož ochlazují tělo a mají protizánětlivý účinek. Využívají se i při kašli, zánětu plic, dutiny ústní, hrtanu nebo přetížených hlasivkách.

Jsi nervózní a sužuje tě nadměrný stres? Pak jsou ostružiny tím pravým pro tvé pocuchané nervy. Najdeš je spolu s dalšími skvělými bobulemi v našem shaku Black fruits.