Oves

Že obilí jsou jen prázdné kalorie bez nutriční hodnoty? Naše bezlepkové ovesné vločky tě vyvedou z omylu! Obsahují totiž vůbec nejvíc bílkovin ze všech obilnin – a navíc ve formě, kterou tvé tělo snadno vstřebá.

Pokud potřebuješ dodat energii v náročném dni, kašli na cukrovinky – dej si oves. Má asi dvakrát víc zdravých tuků než pšenice a spoustu sacharidů. Zkrátka: celý triumvirát základních makroživin je u téhle obilniny dokonale vyladěný. Sacharidy z ovesných vloček se navíc vstřebávají pomalu, takže ti poskytnou zásobu energie na několik hodin, aniž by se ukládaly do tukových zásob.

Ve vločkách najdeš i rozpustnou vlákninu, která dokáže zadržovat vodu. Tím příjemně změkčí tvůj trávicí trakt a také dokáže snížit hladinu „zlého“ cholesterolu.

Ovesné vločky jsou skvělou svačinkou nejen ve chvíli, kdy potřebuješ nakopnout. Doporučují se také pro diabetiky, při poruchách trávení a střevních obtížích nebo pro osoby trpící na štítnou žlázu. Navíc podpoří tvůj imunitní systém díky vitamínům (A, B1, B2, B6, D a E) a minerálům. Například železa v nich najdeš více než v mase, obsahují ale i draslík, vápník, hořčík nebo fosfor.

Není divu, že základ našeho cereálního drinku nemohlo tvořit nic jiného. V našich recepturách používáme pouze bezlepkový oves, který není kontaminovaný žádnou jinou obilninou.

Máš chuť na zdravou ovesnou svačinku? Vyber si kterýkoli z našich drinků, vločky totiž najdeš ve všech. Anebo si je pořiď samostatně v 350g balení.