Stévie sladká

Přírodní sladidlo s báječnou chutí je 250× sladší než cukr a přitom bez kalorií! Stévie sladká pochází z Jižní Ameriky, kde ji pro její léčivé účinky využívají již dlouhá staletí. Řadí se mezi nejoblíbenější sladidla. I nás okouzlila a jelikož při vývoji drinku SHAKE-IT bylo naším cílem dosáhnout vyváženého nutričního složení s nízkým obsahem cukru a zároveň zachovat výbornou chuť, byla stévie spolu s kokosovým cukrem jasnou volbou.

Sladidlo se získává šetrnou extrakcí z listů rostliny Stevia rebaudiana. Najdeš v něm mimo jiné železo, fosfor, draslík, sodík, vápník, hořčík, zinek a vitamíny A a C. Dále obsahuje i vlákninu, proteiny a karbohydráty.

Stévie je sice extrémně sladká, ale hladinu cukru v krvi nezvyšuje, naopak ji udržuje v rovnováze, a proto je vhodná pro diabetiky i hyperglykemiky. Skvěle ti poslouží i při redukci váhy i jejím udržení.

Podporuje funkci slinivky břišní a dobré trávení. Zvyšuje mentální aktivitu a má protivirové a antibakteriální účinky. Pomůže ti i na vysoký krevní tlak, či při snížení chuti na alkohol nebo cigarety.

Výbornou chuť stévie si můžeš dopřát v našich drincích SHAKE-IT BALANCE a SHAKE-IT PROTEIN.